Jesteś tutaj:WARTO WIEDZIEĆ»Promocja zdrowia»Mity o raku- czy i Ty w nie wierzysz?
sobota, 04 luty 2017 15:20

Mity o raku- czy i Ty w nie wierzysz?

4. lutego tego roku już po raz 16. obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Nowotwory są obecnie drugą po chorobach układu krążenia przyczyną zgonów w wymiarze ogólnoświatowym, dlatego tak ważne jest rozwijanie społecznej świadomości na ten temat. W budowaniu gruntownej wiedzy przeszkadzają jednak mity i fałszywe przekonania, pokutujące od dziesięcioleci i utrudniające przyswajanie prawdziwych informacji. Sprawdź, czy i Ty wierzysz w jeden z popularnych mitów nt. raka.

 

Psycholog Marta Irena Porębiak z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadziła badania mające wykazać, które z mitów dotyczących nowotworów nadal pokutują w polskim społeczeństwie, wśród osób młodych i wykształconych, pomimo kampanii informacyjnych. Poniżej prezentujemy wyniki tych badań w kolejności od najpopularniejszego do najmniej popularnego mitu, wraz ze wskazaniem procenta ankietowanych, którzy podzielają dane fałszywe przekonanie.

 

Pamiętajmy- wszystkie stwierdzenia z powyższego wykresu to mity, nie mające podstaw naukowych!

Więcej informacji nt. chorób nowotworowych znajdziecie na naszej stronie już 15. lutego, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa.

Czytaj 866 razy
Strona główna | Copyright © 2013 | Kontakt X-dream.pl