Centrum S.C Prywatne Gabinety Specjalistyczne, to prywatna przychodnia zdrowia psychicznego w Katowicach. W Centrum stawiamy na holistyczne podejście do opieki nad człowiekiem. Gromadzimy najlepszych specjalistów z zakresu psychologii i psychiatrii. Znajdziesz u nas pomoc:
– psychiatryczną dla dorosłych
– psychologa dla dorosłych
– psychologa dla dzieci
– psychoterapeuty dla dorosłych, dzieci i młodzieży

Wiemy, że proszenie o pomoc czy korzystanie z pomocy specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, może dla niektórych pacjentów być niekomfortowe i trudne. Dlatego wychodząc na przeciw naszym pacjentom, w Centrum S.C zapewniamy bardzo komfortowe warunki w naszych gabinetach. Stawiamy na przytulny wystrój, spokojne kolory, dobrze wygłuszone drzwi gabinetów i obecność zielonych roślin.

W ofercie przychodni zdrowia psychicznego Centrum S.C znajdziesz wsparcie w:
– depresji
– chorobach psychicznych
– problemach w małżeństwie, prowadzimy terapię dla par, terapie małżeńskie
– poradach psychologicznych
– diagnozach psychologicznych
– terapiach dzieci w spektrum autyzmu

Pierwsza wizyta u psychiatry nie musi być stresująca! Warto się wcześniej przygotować. Wizyta u psychiatry opiera się przede wszystkim na rozmowie. Jeśli czujesz się na siłach, zapisz na kartce niepokojące objawy i problemy, z którymi borykasz się na co dzień. Lekarza psychiatrę, tak jak każdego innego specjalistę, obowiązuje tajemnica lekarska, więc nie musisz mieć obaw o ocenianie twojej zachowań czy negatywne spostrzeganie. W przypadku, gdy cierpisz na choroby przewlekłe, koniecznie pamiętaj jakie to choroby i spisz wszystkie leki jakie stosujesz ( na nadciśnienie, tarczycę, astmę, alergię czy leki antykoncepcyjne).

Kiedy iść do psychologa a kiedy do psychiatry? – poznaj różnice. Najważniejszą i podstawową różnicą między psychologiem a psychiatrą, to sam zawód. Psychiatra to lekarz, który ukończył studia medyczne. Natomiast psycholog to specjalista zajmujący się psychiką człowieka, który ukończył studia psychologiczne. Ponadto lekarz psychiatra ma uprawnienia do przepisywania leków, stawiania diagnozy, czy wystawiać zwolnienia lekarskie. Często jest tak, iż zarówno psycholog może przekierować pacjenta na wizytę do psychiatry, jak i odwrotnie.

Więcej informacji w rejestracji pod numerem telefonu 517 098 386

Godziny pracy rejestracji:

Poniedziałek 15:00 21:00
Wtorek 15:00 21:00
Środa 13:00 16:00
Czwartek 13:00 16:00
Piątek 15:00 21:00

SPECJALIŚCI

Krzysztof Kotrys Piotr Krasuski
lekarz psychiatra, psychoterapeuta lekarz psychiatra

Teresa Wajand Jadwiga Jakrzewska Sabina Krzemińska Piotr Halkiewicz
 psycholog kliniczny, psychoterapeuta psycholog, psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży psycholog, psychoterapeuta psycholog, psychoterapeuta w tym również dla dzieci i młodzieży